Co robić w Dziwnowie w pochmurny dzień?

Co robić w Dziwnowie w pochmurny dzień?

Osoby, które wybierają się do Dziwnowa nie muszą obawiać się tego, że pogoda, która nie sprzyja plażowaniu, będzie dla nich przeszkodą. Tak w mieście, jak i w jego okolicach znajduje się wiele atrakcji turystycznych zasługujących na odwiedzenie. Co wcale nie najmniej istotne, mówimy o miejscach naprawdę oryginalnych.

Jeśli weekend nie jest najcieplejszy, dobrym pomysłem jest wizyta w pobliskim Trzęsaczu, w którym czekają na nas ruiny położonego na klifie kościoła. Zawsze warto też zwiedzić oddalony o kilkanaście kilometrów Kamień Pomorski zwracający na siebie uwagę przede wszystkim dlatego, że w centrum miasta można natknąć się na historyczny układ przestrzenny. Jeśli chcemy uatrakcyjnić wizytę w Kamieniu, dobrym pomysłem jest dostanie się do tego miasta nie drogą lądową, ale statkiem.

Sam Dziwnów jest położony w województwie zachodniopomorskim. Znajduje się nad Bałtykiem po obu stronach ujścia Dziwny – niewielkiej rzeki stanowiącej ogromną atrakcję dla rybaków. Jest nie tylko znanym kąpieliskiem, ale i uzdrowiskiem, w którym z powodzeniem można również uprawiać sporty wodne. Dziwnów należy do najbardziej znanych miejscowości na zachodnim wybrzeżu Bałtyku. Warto przy tym odnotować, że choć założono ją już w trzynastym wieku, osada bardzo długo musiała czekać na prawa miejskie. Cierpliwość została jednak wynagrodzona, a uroczyste ich nadanie miało miejsce w roku 2004. Dziś miasto pełni przede wszystkim funkcję uzdrowiskową, staje się jednak coraz ważniejszym punktem na turystycznej mapie miejsc atrakcyjnych w punktu widzenia wędkarzy. Nie może być zresztą inaczej, skoro bez względu na pogodę można łowić tu zarówno ryby morskie, jak i te, które bytują w wodach słodkich.

W pobliżu Dziwnowa można też podziwiać Martwą Dziwną. Bez wątpienia jest to jedno z miejsc zachwycających swoją oryginalnością. Nie może być jednak inaczej, skoro jest obszarem bytowania wielu gatunków ptaków. Mówiąc o atrakcjach Dziwnowa warto też zwrócić uwagę na przerzucony przez ujście Dziwnej zwodzony most. Powstał przede wszystkim po to, aby ułatwić życie mieszkańcom miejscowości z obu jej brzegów, dziś jednak cieszy się ogromną popularnością jako punkt, którego nie można ominąć podczas rodzinnego spaceru. Mówiąc o atrakcjach miasta nie można też pominąć wydarzeń kulturalnych oraz odbywającego się tu cyklicznie Festiwalu Gwiazd Sportu.