Co należy wiedzieć o odłamkach

Co należy wiedzieć o odłamkach

Co warto wiedzieć o shatterze

Posted by Marihuana Doctors on 07/11/2018 in Medyczna marihuana

Zawartość medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Zarówno przemysł marihuany rekreacyjnej, jak i medycznej, przeżywa rozkwit w stanach w całych Stanach Zjednoczonych, co oznacza, że jest więcej opcji związanych z marihuaną niż kiedykolwiek. Od palenia po waporyzację - koneserzy marihuany mają do wyboru najlepsze odmiany i wiele metod jej przyjmowania. Chociaż palenie kwiatów marihuany jest tradycyjnym podejściem, coraz więcej doświadczonych użytkowników odkrywa ekstrakty z konopi. Jednym z nich, który szczególnie zyskuje na popularności, jest shatter.

Nazwa określa sposób produkcji ekstraktów. Uprawiający wyodrębniają koncentraty marihuany z pąków, przepuszczając przez nie rozpuszczalnik w celu wyciągnięcia kannabinoidów. Rozpuszczalniki, których zwykle używają, to butan, dwutlenek węgla lub propan. Po zakończeniu procesu ekstrakcji roztwór odparowuje, pozostawiając żywicę. Żywica to sam ekstrakt, a dostępnych jest wiele jego rodzajów, takich jak woski i buddery. Zastosowanie shattera wzrosło wykładniczo ze względu na jego moc.

Co to jest shatter?

Shatter to termin określający rodzaj butanowego oleju haszyszowego (BHO). Wszystkie BHO wykorzystują butan, będący skroplonym gazem, jako rozpuszczalnik, który ekstrahuje kannabinoidy z rośliny marihuany.

Po ekstrakcji żywicy shatter ma półprzezroczysty, złoty kolor podobny do miodu. Po ostygnięciu jest twardy i szklisty, a po upuszczeniu "roztrzaskuje się", stąd nazwa ekstraktu. Uważa się, że jest to najczystszy z koncentratów marihuany ze względu na swoją przejrzystość, ale prawdziwa czystość ekstraktu zależy od jakości konopi indyjskich i stopnia oczyszczenia shattera z rozpuszczalników używanych w procesie ekstrakcji - nie od zabarwienia.

Ponieważ zazwyczaj przechodzi on dodatkowe procesy filtracji w celu pozbycia się naturalnie występujących wosków i tłuszczów, shatter jest uważany za najsilniejszy ekstrakt na rynku. Ogólnie rzecz biorąc, zawartość kannabinoidów w naturalnych kwiatostanach konopi wynosi od pięciu do osiemnastu procent. Z drugiej strony, zawartość kannabinoidów w shatterze może wynosić nawet 80%. Z tego powodu shatter jest droższy niż większość buds i koncentratów dostępnych na rynku.

Jak producenci marihuany produkują shatter

Ponieważ shatter jest ekstraktem BHO, nigdy nie należy próbować wytwarzać go w domu. Butan jest niezwykle lotnym rozpuszczalnikiem i nieumiejętne obchodzenie się z nim może doprowadzić do eksplozji, która może spowodować obrażenia, a nawet śmierć. Jednak w rękach profesjonalnego producenta marihuany w zakładzie produkcyjnym tworzenie shatterów jest stosunkowo łatwe i bezpieczne, jeśli postępuje się zgodnie z poniższą procedurą:

    Namocz pąki i ścinki wysokiej jakości rośliny konopi indyjskich w butanie, aby oddzielić je od trychomów. Trichomy to drobne, szkliste kryształki znajdujące się na całej roślinie konopi, które zawierają największe ilości kannabinoidów, takich jak THC i CBD. Po wyprodukowaniu mieszaniny butanu i trichomów, kultywujący podgrzewają ją, aby usunąć jak najwięcej butanu. W przeciwieństwie do innych ekstraktów, kultywujący nie ubijają, nie mieszają ani nie potrząsają shatterem podczas tego procesu produkcji, co nadaje mu szklisty wygląd. Po oczyszczeniu ekstraktu pozostawiają go, aby odpoczął i stężał. W końcu staje się cienką warstwą shattera.

Różne metody przyjmowania shatterów

Dla purystów shattera, dab rig jest uważany za jedyny sposób na używanie shattera. Jednak proces korzystania z niego jest stosunkowo skomplikowany i może być dość kosztowny. Dla tych, którzy chcą spróbować shattera bez inwestowania w dab rig, istnieją inne metody:

    Palenie: W miseczce, joincie czy bluncie, możesz pokruszyć shatter na małe kawałki i dodać je do kwiatu marihuany przed paleniem. Jest to najłatwiejszy i najtańszy sposób używania shatterów, ponieważ nie musisz inwestować w żaden specjalny sprzęt. Wielu użytkowników uważa jednak, że mieszanie w ten sposób zamazuje wyjątkowy smak shattera. Aby naprawdę doświadczyć tego ekstraktu, warto skorzystać z innej metody. Waporyzacja: Do waporyzacji shattera potrzebne jest jakieś urządzenie do waporyzacji. Ich cena zależy od jakości i różnych funkcji, które mogą zawierać. Przenośne waporyzatory mogą być używane do waporyzacji shatterów, jak również innych rodzajów ekstraktów. Nie zaleca się jednak stosowania vape penów, ponieważ większość użytkowników uważa, że pogarszają one smak koncentratu. Korzyści płynące z waporyzacji są takie, że pozwala ona doświadczyć profilu shattera, a jednocześnie stanowi zdrowszą alternatywę dla palenia. Dab Rig: Jeśli poważnie myślisz o pełnym wykorzystaniu potencjału shattera, większość użytkowników uważa, że dab rig jest niezbędny. Urządzenie to wygląda podobnie do szklanego bonga, ale posiada kilka odrębnych cech. Gwóźdź to podgrzewana powierzchnia znajdująca się w miejscu, gdzie zwykle znajduje się miska. Musisz ją rozgrzać do temperatury od 575 do 625 stopni Fahrenheita, albo elektronicznie, albo za pomocą palnika. Następnie za pomocą metalowego dabbera - wyglądającego jak odporna na wysoką temperaturę wykałaczka - umieść odłamki na paznokciu. Wdychaj, gdy odłamki natychmiast odparowują. Chociaż ceny dab rigów zaczynają się zazwyczaj od około 50 dolarów, to w zależności od jakości, jakiej oczekujesz, ceny rosną.

Zalety i wady shatterów

Nawet jeśli jesteś doświadczonym użytkownikiem marihuany, wiele osób, które po raz pierwszy używają shattera, uważa, że jest on zupełnie inny ze względu na swoją moc. Zaletą tego dla użytkowników medycznej marihuany jest to, że używanie shatterów pozwala im doświadczyć silnego, szybkiego uśmierzenia bolesnych objawów dokładnie wtedy, kiedy tego potrzebują.

Wiele osób uważa jednak, że shatter jest zbyt mocny. Chociaż przedawkowanie marihuany nie jest możliwe, osoby, które po raz pierwszy używają shatterów, są często przytłoczone ich działaniem. Łatwiej jest stracić kontrolę nad dawkowaniem lub doświadczyć efektów ubocznych, do których nie jesteś przyzwyczajony, nawet jeśli masz doświadczenie w leczeniu marihuaną. Z tego powodu, jeśli zdecydujesz się spróbować shattera, najlepiej zacznij od bardzo małej dawki i sprawdź swoją reakcję, zanim zwiększysz ilość przyjmowanej substancji.

Dowiedz się więcej, korzystając z zasobów strony MarijuanaDoctors.com

Jeśli szukasz różnych metod przyjmowania medycznej marihuany, zawsze możesz umówić się na spotkanie z lekarzem specjalizującym się w marihuanie, aby omówić opcje dostępne w twoim stanie. Zachęcamy jednak do zapoznania się z naszą stroną z zasobami, gdzie znajdziesz więcej informacji na temat różnych rodzajów ekstraktów i innych metod stosowania medycznej marihuany.