San Francisco i San Diego oferują "czyste konto" dla skazanych za marihuanę

San Francisco i San Diego oferują "czyste konto" dla skazanych za marihuanę

San Francisco i San Diego tworzą historię. Miasta te oferują kary oczyszczające dla skazanych za przestępstwa związane z marihuaną.

W miarę jak przemysł marihuany przechodzi przez coraz większe wyzwania, wielu zastanawia się, czy prawodawcy naprawią sytuację. Istnieje ogromna liczba osób dotkniętych przez dekady prohibicji marihuany. Ci, którzy zostali skazani za to, co teraz jest legalne w wielu miejscach. Jednak dwa kalifornijskie miasta podjęły kroki, aby rozwiązać ten problem: San Francisco i San Diego.

Odrzucanie wyroków za marihuanę

Prokurator okręgowy George Gascón ujawnił w środę, że jego zespół prokuratorów z San Francisco będzie:

"zwolni i zapieczętuje 3,038 wyroków skazujących za wykroczenia z okresu przed wejściem w życie stanowej legalizacji marihuany. Bez konieczności podejmowania jakichkolwiek działań przez skazanych."

San Francisco robi ogromny krok. Próbują naprawić problem, wyrzucając tysiące wyroków skazujących za marihuanę bez użycia przemocy. Dodatkowo, niektóre z nich są sprzed 40 lat. San Fran pokazuje również reszcie kraju właściwą drogę, aby przejść do następnej fazy ery marihuany.

Co więcej, prokuratorzy przyjrzą się również prawie 5000 wyroków skazujących za przestępstwa na podstawie indywidualnych przypadków, aby określić, które z nich mogą zostać zredukowane do wykroczeń.

Podczas gdy byli skazani za posiadanie marihuany mają możliwość ubiegania się o usunięcie ich z rejestru, koszty prawne mogą szybko wzrosnąć. Dodatkowo, prawnicy nie zawsze są chętni do podjęcia sprawy. Gascón wyjaśnił, że w 2017 r. w całym mieście złożono tylko 23 petycje o wsteczne wygaśnięcie.

"Skazanie za przestępstwo może być barierą w zatrudnieniu, mieszkaniach i innych świadczeniach. Więc zamiast czekać, aż społeczność podejmie działania, my podejmujemy działania dla społeczności" - dodał prokurator San Francisco.

Krok we właściwym kierunku

George Gascón wyjaśnił w czwartek, że miasto wymaże lub zmniejszy liczbę wyroków związanych z marihuaną, ponieważ narkotyk ten jest legalny w Kalifornii. via CS Monitor

Gascón ma również nadzieję, że jest to krok w dobrym kierunku, w kierunku usunięcia dyskryminacyjnych praktyk egzekwowania prawa w mieście. Przyznanie, że aresztowania za posiadanie marihuany w znacznie większym stopniu dotknęły społeczności kolorowe, jest bardzo ważne. Dane z lat 2010-11 pokazują, że osoby kolorowe stanowią połowę aresztowań związanych z marihuaną w San Francisco, podczas gdy stanowią zaledwie 6 procent populacji.

Tymczasem biuro prokuratora okręgowego San Diego zidentyfikowało prawie 4700 spraw z lat 2002 do chwili obecnej, które kwalifikują się do ponownego rozpatrzenia i ewentualnego zwolnienia. Ci, którzy chcą złożyć wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy, mogą to zrobić, wypełniając formularz petycji CR-400 i składając go w Sądzie Najwyższym Hrabstwa San Diego. Wcześniejsze wyroki za posiadanie marihuany; uprawę marihuany; posiadanie w celu sprzedaży, transportu, dystrybucji lub importu marihuany; oraz używanie marihuany na własny użytek kwalifikują się do ponownego rozpatrzenia. Już 680 wyroków za przestępstwa kryminalne zostało zredukowanych do wykroczeń.

Cóż, ponad połowa stanów w naszym kraju cieszy się wolnością medycznej marihuany. Ponadto, kolejne dziewięć (plus Waszyngton D.C.) w pełni zalegalizowało tę roślinę dla dorosłych. Tak więc, sensownym rozwiązaniem jest oczyszczenie rejestrów z przestępstw związanych z marihuaną bez użycia przemocy. Teraz stany muszą tylko zmienić prawa, które uniemożliwiają byłym skazanym na marihuanę ubieganie się o licencje na prowadzenie działalności w legalnym przemyśle.

0 0 głosowanie Artykuł Ocena