Czego można się spodziewać podczas wizyty w ośrodku zdrowia

Czego można się spodziewać podczas wizyty w ośrodku zdrowia

Czego można się spodziewać podczas wizyty w punkcie sprzedaży

Posted by Marijuana Doctors on 05/18/2018 in Zasoby dla przychodni

Aktualizacja: 30 stycznia 2019 r. Zawartość medyczna sprawdzona przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Coraz więcej stanów legalizuje zarówno marihuanę leczniczą, jak i rekreacyjną. Kalifornia przyjęła ustawę Prop 64, która zezwala osobom w wieku 21 lat lub starszym na prywatne używanie marihuany w celach rekreacyjnych. Wkrótce po uchwaleniu tego prawa zaczęły powstawać punkty sprzedaży i gwałtownie wzrosła sprzedaż tego zioła. Taka sytuacja miała miejsce w Waszyngtonie, Kolorado, Nevadzie i kilku innych krajach.

Oprócz marihuany rekreacyjnej, marihuana lecznicza jest legalna w jeszcze większej liczbie stanów. Stany te stworzyły programy medycznej marihuany, które pozwalają zatwierdzonym pacjentom na otrzymanie rekomendacji medycznej marihuany od licencjonowanego lekarza. Niektóre stany rozważają nawet wprowadzenie medycznej marihuany jako opcji walki z kryzysem opioidowym. Mieszkańcy legalnych stanów mogą ubiegać się o State-Issued Medical Marijuana ID Card, dzięki której mogą uprawiać własne rośliny lub kupować medyczną marihuanę w dyspenseriach na terenie całego stanu.

Wraz ze wzrostem popularności legalnej marihuany wielu zastanawia się, czego można się spodziewać, idąc do poradni. Niewątpliwie jest to coś zupełnie innego niż kupowanie trawki od dilera, więc czego powinieneś się spodziewać?

Czego się spodziewać podczas pierwszej wizyty w dyspensarium

Stają się one coraz bardziej popularne, ale dyspenasatoria są wciąż stosunkowo nowe i wiele osób odwiedzających je po raz pierwszy może nie wiedzieć, czego się spodziewać. Prześledźmy wszystko, na co powinieneś być przygotowany przed udaniem się do dyspensarium, aby Twoje doświadczenie było efektywne i skuteczne.

    Spodziewaj się, że zostaniesz wylegitymowany - W stanach, w których marihuana rekreacyjna jest legalna, spodziewaj się, że zostaniesz wylegitymowany, aby sprawdzić, czy masz 21 lat lub więcej. W stanach, w których legalna jest tylko marihuana lecznicza, spodziewaj się, że będziesz musiał okazać wydaną przez stan kartę identyfikacyjną marihuany medycznej. Upewnij się, że Twoja karta medycznej marihuany jest ważna i przy okazji oddaj swój dowód tożsamości. Nie bój się, jeśli zobaczysz strażników - Prawdopodobnie jednym z najbardziej niepokojących aspektów wizyty w placówce (legalnej lub medycznej) jest obecność uzbrojonych strażników patrolujących teren. Jest to konieczność, ponieważ dyspenasatoria stwarzają wyjątkową okazję dla potencjalnych złodziei: sprzedawany produkt ma wysoką wartość odsprzedaży, a większość dyspenasatoriów działa głównie na zasadzie gotówkowej. Możesz być zmuszony czekać - Podobnie jak w gabinecie lekarskim, w stanach, w których stosuje się marihuanę leczniczą, możesz być zmuszony czekać na swoją kolej. Często pracownicy medyczni mogą rozmawiać tylko z jednym pacjentem naraz, więc możesz znaleźć się w poczekalni, podobnie jak u tradycyjnego lekarza. W punktach sprzedaży marihuany rekreacyjnej możesz być zmuszony po prostu czekać, ponieważ są one popularne! Możesz zasięgnąć informacji przed wizytą - Choć większość "budtenderów" z przyjemnością pomoże Ci znaleźć odpowiednią odmianę, produkt i metodę, dobrym pomysłem może być zasięgnięcie informacji przed wizytą. Poszukaj lokalnej palarni w internecie, aby przeczytać opinie, sprawdzić menu i wiedzieć, co chcesz zobaczyć. Pracownicy dyspenasarni są kompetentni zarówno w zakresie potrzeb leczniczych, jak i rekreacyjnych, ale nie chcesz być tym, który wstrzymuje kolejkę! Możesz patrzeć, ale nie możesz dotykać - użytkownicy marihuany leczniczej mogli przyzwyczaić się do "próbowania" produktu przed zakupem (głównie poprzez otwieranie pojemników, aby poczuć zapach, lub rozglądanie się, aby lepiej go zobaczyć). Praktyka ta została niemal całkowicie zniesiona, ponieważ legalizacja wymaga, aby marihuana była sprzedawana w szczelnie zamkniętych opakowaniach, zabezpieczonych przed manipulacją. W niektórych sklepach można znaleźć sekcje z "próbkami", ale takie produkty są prawdopodobnie wyrzucane, ponieważ nie mogą być sprzedawane klientom. Nie bój się zadawać pytań - Przygotowanie jest kluczowe, ale nie bój się zadawać pytań w sklepie, zwłaszcza jeśli szukasz konkretnego produktu, który mógłbyś leczyć. Twój sprzedawca może powiedzieć ci, jaka jest jego ulubiona odmiana lub co poleca. Zabierz gotówkę - Na koniec sprawdź ceny, jeśli to możliwe, i zabierz ze sobą wystarczającą ilość gotówki. Większość poradni nie przyjmuje kart płatniczych. Niektóre z nich mogą mieć bankomat, ale płacąc gotówką, unikniesz opłat za obsługę.

Marihuana staje się coraz bardziej popularna zarówno dla celów rekreacyjnych, jak i leczniczych. Fascynujące jest obserwowanie tak szybkiego rozwoju tego rynku w ostatnich latach, a w przyszłości czekają nas dalsze zmiany.

Przejrzyj naszą listę, aby znaleźć najbliższą placówkę!