Przegląd wiadomości na temat marihuany

Przegląd wiadomości na temat marihuany

Zbiór wiadomości o marihuanie

Posted by Marihuana Doctors on 09/07/2019 in Medyczna Marihuana

Zaktualizowano 21 stycznia 2020 r. Zawartość medyczna sprawdzona przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Aktualne informacje na temat zmian w polityce federalnej i stanowej oraz inne wiadomości ze świata konopi.

FDA do producentów CBD: Przestańcie składać wielkie oświadczenia zdrowotne

Amerykański rynek CBD otrzymał głośny i wyraźny sygnał, gdy Federalna Agencja ds. Żywności i Leków wystosowała list do Curaleaf, głównej amerykańskiej marki marihuany i CBD, ostrzegając ją, aby zaprzestała reklamowania swoich produktów w taki sposób, jakby miały one właściwości lecznicze i farmaceutyczne. Agencja dała jasno do zrozumienia, że nie będzie tolerować producentów, którzy składają szerokie oświadczenia zdrowotne dotyczące takich schorzeń, jak przewlekły ból lub schorzenia psychiczne, takie jak lęk, depresja i PTSD. W rezultacie akcje Curaleaf spadły o 8% w ciągu jednego dnia, a CVS wycofał nawet niektóre produkty Curaleaf ze swoich półek.

Mieszkańcy Michiganders mogą ponownie głosować w sprawie marihuany

Niespełna rok po uchwaleniu Propozycji 1, wyborcy w co najmniej pięciu gminach Michigan mogą wkrótce udać się do urn, aby zagłosować w sprawie rekreacyjnej marihuany. Ustawa daje samorządom lokalnym możliwość wprowadzenia zakazu sprzedaży detalicznej marihuany na terenie miasta lub wsi. Jednak daje ono również mieszkańcom możliwość wymuszenia głosowania poprzez zebranie podpisów pod petycją od 5% uprawnionych do głosowania - co właśnie uczynili ci mieszkańcy. Cztery proponowane inicjatywy mają na celu przywrócenie biznesu związanego z marihuaną w ich społecznościach, natomiast jedna inicjatywa ma na celu jego zakazanie.

Antysemicka zbrodnia z nienawiści wymierzona w sklep z marihuaną w Bostonie

Jordan Avery, prezes sklepu z rekreacyjną marihuaną w Massachusetts, powiedział, że on i jego partner biznesowy padli ofiarą ataku nienawiści w lipcu tego roku, kiedy to wynajęty przez nich lokal został zdewastowany przy użyciu antysemickich słów i rasistowskich symboli. Avery jest Żydem i uważa, że przestępstwa mają związek z gorącą batalią prawną o to, że 10 cali jego budynku i parkingu graniczy z gminą Lynn, która zakazała prowadzenia działalności związanej z konopiami indyjskimi. Policja w Lynn twierdzi, że obecnie prowadzi dochodzenie w sprawie wandalizmu jako przestępstwa z nienawiści.

Czy bańka na rynku akcji marihuany wreszcie pękła?

Dzięki tendencji do legalizacji, ceny akcji marihuany rosły przez lata - niektóre akcje wzrosły ponad czterokrotnie w ciągu 36 miesięcy. Jednak od maja wyceny zaczęły spadać. Przesadzone prognozy dotyczące sprzedaży napompowały bańkę na rynku akcji marihuany: do 2030 r. osiągną one wartość 500 mld USD. Nowsze prognozy mówią o 50-200 miliardach dolarów (ale i tak nie ma się czego czepiać). W miarę jak akcje konopi indyjskich wchodzą w kolejną fazę dojrzewania, niektórzy twierdzą, że nie minie wiele czasu, zanim kilku czołowych graczy zacznie dominować na rynku.

Federalny projekt ustawy może rozszerzyć zakres ubezpieczeń na branżę konopi indyjskich

Podczas gdy rolnicy w regionie przygotowują się do sezonu pożarów, wielu hodowców z Kalifornii przypomina sobie zniszczenia, gdy w 2018 r. dwa miliony akrów stanu stanęło w płomieniach - wraz z tysiącami pól kwitnących roślin marihuany. Rolnicy uprawiający konopie indyjskie ucierpieli wyjątkowo mocno, ponieważ prawo federalne nie pozwala im ubezpieczać swoich upraw. Nowy projekt federalny, CLAIM Act, ma nadzieję to zmienić, pozwalając ubezpieczycielom na objęcie ubezpieczeniem legalnych konopi w stanach, w których są one wykorzystywane zarówno do celów medycznych, jak i dla dorosłych.

Nielegalny punkt sprzedaży pop-up zyskuje poparcie w Toronto

Kupujący marihuanę w Toronto popierają lokalną sieć punktów sprzedaży marihuany, CAFE, pomimo prób zamknięcia ich przez władze. W wyskakującym punkcie sprzedawane są kwiaty, narkotyki i wszelkiego rodzaju produkty z konopi indyjskich, których sprzedaż nie jest jeszcze legalna w świetle prawa kanadyjskiego. Kiedy organy ścigania próbują co jakiś czas uniemożliwić działalność, barykadując drzwi cementowymi blokami, operatorzy CAFE uruchamiają transport do nowej lokalizacji CAFE lub po prostu zaczynają przyjmować zamówienia na chodniku za pomocą iPadów. Jak dotąd konsumenci wydają się być zupełnie niezrażeni jawnie nielegalną działalnością CAFE. Te fizyczne środki odstraszające zdają się tylko przyciągać więcej uwagi; za każdym razem, gdy jakaś lokalizacja zostaje zamknięta, fani oznaczają cementowe bloki wiadomościami wyrażającymi żałobę i wsparcie.

Jakie jest stanowisko kandydatów w sprawie marihuany?

Przy dziesiątkach zdeklarowanych kandydatów gotowych zmierzyć się z prezydentem Trumpem w 2020 roku, zaskakujące może być stanowisko każdego z nich w sprawie legalizacji. Na przykład samozwańczy kontrkandydat Trumpa w prawyborach po stronie republikańskiej, były gubernator Massachusetts William Weld, jest libertarianinem i zdecydowanym zwolennikiem legalizacji, podczas gdy jeden z pierwszych kandydatów Demokratów w 2020 roku, były wiceprezydent Joe Biden, jest jedynym kandydatem jednoznacznie sprzeciwiającym się federalnej legalizacji. W 2010 roku cytowano jego wypowiedź: "Jest różnica między wysłaniem kogoś do więzienia za kilka uncji a legalizacją [marihuany]... Uważam, że legalizacja to błąd. Nadal uważam, że [marihuana] to narkotyk, który otwiera drogę do sukcesu".

Rolnicy uprawiający marihuanę zaniepokojeni zapylaniem krzyżowym w stanie Waszyngton

Gubernator stanu Waszyngton, Jay Inslee, podpisał w kwietniu ustawę senacką z nadzieją na otwarcie większej liczby możliwości produkcji konopi (w Oregonie, na przykład, istnieje do 750 farm konopi obsługujących przemysł CBD, podczas gdy w Waszyngtonie jest ich obecnie kilkanaście). Ustawa usuwa jednak obowiązującą wcześniej czteromilową strefę buforową między uprawami marihuany i konopi na otwartej przestrzeni, co niepokoi waszyngtońskich plantatorów marihuany, którzy obawiają się zapylenia krzyżowego ze strony osób uprawiających konopie. Chodzi o to, że męskie rośliny konopi mogą wysyłać unoszące się w powietrzu pyłki na pola marihuany, powodując rozsiewanie kwitnących roślin żeńskich (przez co stają się one mniej wartościowe, co obniża zyski). Z drugiej strony, pyłki marihuany mogą potencjalnie zwiększać poziom THC w roślinach CBD, więc istnieje wyraźna potrzeba współpracy rolników, aby zoptymalizować uprawę marihuany w tym stanie dla wszystkich.

Nowy projekt ustawy o konopiach indyjskich koncentruje się na legalizacji i sprawiedliwości społecznej

NAACP, ACLU, Human Rights Watch i co najmniej sto innych organizacji popierają ustawę Marijuana Opportunity Reinvestment and Expungement (MORE) Act. Projekt ustawy nie tylko legalizuje marihuanę na poziomie federalnym, ale idzie dalej, tworząc proces unieważniania i ponownego osądzania wcześniejszych wyroków oraz uniemożliwiając agencjom odmawianie praw imigrantom na podstawie używania marihuany. Ustawa MORE Act przewiduje także wprowadzenie 5% podatku federalnego od sprzedaży marihuany, z którego finansowane byłyby szkolenia zawodowe, pomoc prawna i możliwości prowadzenia działalności gospodarczej związanej z marihuaną dla właścicieli sklepów z marihuaną, którzy w wyniku wojny z narkotykami znaleźli się w trudnej sytuacji historycznej, społecznej i ekonomicznej.

Lekarze mogą przepisywać marihuanę zamiast opiatów w stanie Kolorado

Kolorado jest trzecim stanem w kraju, po Nowym Jorku i Illinois, który zezwala lekarzom na zalecanie medycznej marihuany w każdym schorzeniu, na które przepisaliby opioid. W dwóch innych stanach, Pensylwanii i New Jersey, pacjenci, u których zdiagnozowano zaburzenia związane z używaniem opioidów, mogą otrzymać zalecenie stosowania medycznej marihuany zamiast opioidów.

Wzrost zysków w stanie Massachusetts w oczekiwaniu na legalizację w pobliskich stanach

Theory Wellness, punkt sprzedaży marihuany rekreacyjnej w zachodnim Massachusetts, ogłosił niedawno, że ich sklep odwiedza więcej osób ze stanu Nowy Jork niż z Massachusetts, co jest tendencją, która wydaje się tylko podkreślać brak dostępu do marihuany w tym regionie. Choć wielu wierzyło, że Nowy Jork, New Jersey, Connecticut i Pensylwania pójdą w ślady Massachusetts na drodze do legalizacji, plany nie powiodły się we wszystkich czterech stanach, podczas gdy Massachusetts szybko stało się źródłem marihuany dla użytkowników na całym Wschodnim Wybrzeżu. A podróżowanie będzie trwało nadal: miasto Great Barrington, najbliżej położone od Nowego Jorku (gdzie znajduje się Theory Wellness), wydało licencję na trzy dodatkowe punkty sprzedaży, które wkrótce otworzą swoje podwoje.

O autorce

Sarah A Lybrand jest pisarką specjalizującą się w tematyce związanej ze stylem życia, zdrowiem, finansami, konopiami indyjskimi i zabawą. Pisała między innymi dla Bust, Juno, Yahoo, MarketSmiths i Toast Media. https://www.linkedin.com/in/sarahlybrand/