Ekologiczna marihuana

Ekologiczna marihuana

Organiczna marihuana

Posted by Marijuana Doctors on 06/15/2018 in Uprawa

Zawartość medyczna sprawdzona przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Być może zauważyłeś, że pacjenci stosujący medyczną marihuanę mają bardziej holistyczne podejście do życia niż inni pacjenci. Być może uważasz się za jednego z nich. Nawet jeśli nie uważasz się za "hipisa", możesz zainteresować się medycyną naturalną po tym, jak doświadczyłeś korzyści płynących z leczenia konopiami indyjskimi. Nic dziwnego, że wielu pacjentów leczniczych konopi ceni sobie praktyki i produkty ekologiczne. Ale czy wiesz, że możesz leczyć się marihuaną hodowaną ekologicznie? W tym przewodniku dowiesz się o metodach organicznej uprawy marihuany i ich porównaniu ze standardowymi uprawami konopi.

Czym jest marihuana organiczna?

W odpowiedzi na globalne zapotrzebowanie na żywność i zmiany klimatyczne, wielu rolników decyduje się na organiczne metody uprawy - dotyczy to również hodowców marihuany. W uprawie ekologicznej rolnik wykorzystuje naturalne zasoby i metody do hodowli roślin. Podejście organiczne obejmuje takie praktyki, jak

  Recykling i korzystanie z zasobów odnawialnych, kiedy tylko jest to możliwe Odchwaszczanie zamiast oprysków Stosowanie organicznych składników odżywczych pochodzących z kompostu, ściółki i obornika płodozmian w celu ochrony składników odżywczych gleby Uprawa "roślin towarzyszących", które chronią przed szkodnikami.

Ponieważ rząd federalny uważa wszystkie formy marihuany za nielegalne, nie ma jednolitych standardów, na podstawie których można by uznać rośliny marihuany za ekologiczne. W przeciwieństwie do produktów, na marihuanie leczniczej nie znajdziesz etykiety "certyfikowany organiczny". Wielu hodowców konopi stosuje metody ekologiczne. Nie mamy jednak żadnych oficjalnych kryteriów, które pomogłyby konsumentom określić, czy produkt z marihuany jest ekologiczny. Nie oznacza to jednak, że nie powinieneś kupować leków z konopi organicznych.

Korzyści płynące z upraw ekologicznych

Hodowla i kupowanie roślin, które są uznawane za organiczne, ma wiele zalet dla producenta i konsumenta. Praktyki uprawy ekologicznej przynoszą korzyści ludziom i środowisku poprzez:

  Ochrona gleby: Uprawy okrywowe zastępują pestycydy, chroniąc glebę przed erozją i zachowując jej składniki odżywcze. Beztlenowa dezynsekcja gleby pozwala pozbyć się szkodników bez dodawania toksyn. Zmniejszanie ilości odpadów: Poleganie na naturalnych nawozach i środkach odstraszających szkodniki zmniejsza liczbę zużywanych pojemników. Jeśli rolnik ekologiczny używa plastiku lub innego surowca, wykorzystuje je ponownie i poddaje recyklingowi, kiedy tylko może. Obniżenie poziomu zanieczyszczeń: Spożywając rośliny ekologiczne, nie musisz się martwić, że resztki pestycydów lub nawozów chemicznych dostaną się do Twojego organizmu. Utrzymanie zdrowia ludzi i innych organizmów: Rolnictwo ekologiczne promuje zdrowie i dobre samopoczucie wszystkich form życia, chroniąc je przed toksynami i chroniąc planetę.

Ekologiczna marihuana a nieekologiczna marihuana

Pacjenci medycznej marihuany mogą skorzystać z następujących zalet, kupując organiczną marihuanę:

  Czyste palenie lub Vape: Jeśli wolisz wdychać lekarstwa, możesz być pewien, że nie będziesz wdychać niczego poza konopiami. Używając nieekologicznych pączków, możesz wdychać toksyny pochodzące z pestycydów lub sztucznych nawozów. Czystsze koncentraty: Kiedy producenci tworzą koncentraty marihuany, takie jak woski i olejki, kondensują substancje chemiczne zawarte w roślinie marihuany w silny lek. Podczas gdy kannabinoidy, których potrzebujesz, stają się bardziej skoncentrowane, podobnie jak wszelkie dodatkowe substancje chemiczne. Ekstrakty uzyskane z organicznej marihuany nie zawierają żadnych dodatkowych substancji chemicznych, które można by spożywać. Stała ulga: Substancje chemiczne zawarte w nieekologicznej marihuanie mogą zmieniać jej działanie. Kiedy stosujesz organiczną marihuanę, możesz skupić się na tym, w jaki sposób kannabinoidy zwalczają objawy, a nie na dodatkowych toksynach. Mniejsze zużycie energii: Uprawa marihuany w pomieszczeniach wykorzystuje energochłonne oświetlenie. Tymczasem praktyki organiczne, jeśli są legalne, stawiają na uprawę pod gołym niebem, a światło i ciepło słoneczne nie zużywają energii. Jeśli hodowca nie może hodować roślin na zewnątrz, stosuje możliwie najbardziej energooszczędne oświetlenie. Mniej zgadywania: Chociaż istnieją przepisy dotyczące uprawy zwykłej marihuany, sprzedawcy ekologiczni zazwyczaj oferują więcej informacji na temat standardów stosowanych przy uprawie.

Oczywiście, nieekologiczna marihuana lecznicza nie musi być szkodliwa. Pacjenci mogą szukać organicznej marihuany, jeśli cenią sobie związane z nią korzyści. Należy również pamiętać, że organiczna marihuana ma też kilka wad, w tym:

  Mniejsza dostępność: Podobnie jak w przypadku produktów ekologicznych, marihuana ekologiczna jest trudniej dostępna niż nieekologiczna. Wyższe ceny: Uprawa ekologiczna wymaga dodatkowej pracy, co zwiększa koszty leczniczej marihuany. Brak oficjalnych standardów: Produkty ekologiczne pochodzą z gospodarstw, które przestrzegają określonych wytycznych. Jednak przemysł konopny nie posiada obowiązkowego zbioru zasad, których musieliby przestrzegać rolnicy uprawiający marihuanę ekologiczną. W zależności od stanu, w którym mieszkasz, określenie, co Twój punkt sprzedaży rozumie pod pojęciem "ekologiczny", może być trudne.

Oba rodzaje medycznej marihuany mają swoje wady i zalety. Jako świadomy pacjent, powinieneś zrozumieć, co każdy z nich ma do zaoferowania.

Kupowanie organicznie hodowanych leków z konopi

Biorąc pod uwagę to, o czym mówiliśmy do tej pory, nasuwa się pytanie - jakie są najlepsze praktyki kupowania organicznej medycznej marihuany? Mamy kilka pomysłów na to, jak dowiedzieć się, co wchodzi w skład twojego buds:

  Pytaj o profil chemiczny i źródło: Marihuana jest poddawana testom laboratoryjnym, które sprawdzają zawartość substancji chemicznych. Etykieta lub Twój sprzedawca mogą Ci podać te ilości. Możesz też zapytać o farmę lub producenta, z której pochodzi marihuana i sprawdzić ich standardy jakości. Szukaj certyfikatu przemysłu konopi indyjskich: Chociaż FDA nie stworzyła standardów dla marihuany, niektórzy przedstawiciele branży wzięli to zadanie na siebie. Szukaj etykiet z certyfikatami takich organizacji, jak Clean Green, Global Culture, Certified Kind lub Cannabis Certification Council.

Organiczna uprawa marihuany w domu

Pacjenci, którzy uprawiają swoje lekarstwa w domu, mogą również wejść w trend organicznej uprawy, jeśli mają odpowiednie środki. Aby zmniejszyć ilość toksyn w lekach i zminimalizować wpływ na środowisko, warto rozważyć

  Używanie organicznych składników odżywczych Zainstalowanie energooszczędnego oświetlenia wybór metod uprawy wymagających mniejszego zużycia energii elektrycznej, takich jak uprawa w gruncie Wspieranie zrównoważonych firm przy zakupie nasion i innych materiałów.

Więcej zasobów dla świadomego pacjenta uprawiającego konopie medyczne

Aby dowiedzieć się więcej na tematy związane z ekologiczną uprawą marihuany, zapoznaj się z innymi przewodnikami:

  Przewodnik po uprawie marihuany Katalog dystrybutorów z menu Baza danych produktów z linkami do zakupu Przepisy dotyczące marihuany w poszczególnych stanach

Specjaliści z branży medycznej marihuany mogą również pomóc ci zrozumieć, jak wygląda sytuacja ekologicznej marihuany w twoim regionie. Aby uzyskać poradę na ten temat, skonsultuj się z przyjaznym konopiom lekarzem lub pracownikiem dyspensy.